Nemám na šoubiznis povahu

02.10.2008

 

Speváčka Misha nepotrebuje škandály na to, aby bola úspešná, jej hlavným cieľom je totiž robiť kvalitnú muziku. Viac sa dočítate tu.

Porozprávali sme sa s ňou teda hlavne o hudbe, ale aj o kráse, móde či šoubiznise...

Normálne si ma prekvapila, keď sme si dohadovali rozhovor, svojou milotou. Mnoho známych tvári sa totiž po oslovení na rozhovor tvári, že ich novinári strašne otravujú. Ty s tým zrejme nemáš problém, že?

Nemám problém s novinármi, ktorí sú slušní a rešpektujú právo na súkromie. Nie som typ, ktorý sa potrebuje prezentovať za každú cenu aj keď to znamená kŕmiť bulvár. Rada poskytnem rozhovor o hudbe, veď práve o tom chcem s ľuďmi komunikovať. Tiež sa nebránim rozhovorom o rôznych ľudských témach. Ale svoje súkromie a súkromie mojich blízkych chcem chrániť. Nechcem, aby celý národ vedel o mne úplne všetko. Chcem si nechať svoj vlastný svet pre seba.

 

Si známa svojou dobrou náladou a pozitívnym vyžarovaním. Ako teda vyzeráš, keď máš zlý deň, keď si nahnevaná?

Všetci máme zlé dni, keď je nám z niečoho smutno, alebo nás jednoducho bolí hlava. Vtedy sa snažím ostať doma a radšej si robím prácu z domu alebo si napríklad pustím film a oddychujem. Keď mám zlý deň a hráme koncert, snažím sa zo všetkých síl nedať to najavo. Niekedy si to odnesú chalani z kapely...

Napriek tomu, že sa už dlhšie pohybuješ vo vodách šoubiznisu, ešte nikdy som nezachytila o tvojej osobe nejakú škandalóznu informáciu. Myslíš teda, že úspech možno dosiahnuť aj bez excesov a škandálov?

Nie som zástancom názoru, že aj zlá reklama je reklama. Úspech má byť odrazom výkonu a nie založený na bulvárnych výmysloch. Nie som škandalózny typ a teda nemám čím nakŕmiť bulvár. Oni si potom zo zúfalstva niečo vymyslia a ja sa smejem na tom, akí sú smiešni, že môžu anonymný telefonát o tom, že som si vymieňala občiansky preukaz, použiť ako podklad na článok, že som sa vydala.

Údajne si sa raz vyjadrila, že šoubiznis nie je miesto pre teba. Zažila si teda aj odvrátenú stranu slávy, ako sú intrigy a podrazy?

Myslím, že žiadne vážne podrazy a intrigy som nezažila. Teda aspoň nie na mojej osobe. Bola som však svedkom intríg iných a je to naozaj kruté. Nemám na šoubiznis povahu. Preto si fungujem vo svojom vlastnom vesmíre, venujem sa svojej kapele a priaznivcom a snažím sa nikomu neublížiť. Práca s hudbou, hlavne jej tvorba, je veľmi emocionálna vec. Dá sa robiť len s pokojom v duši. Nevraživosť a zloba to vie poriadne zabrzdiť. 

Vyštudovala si anglický jazyk, prekladateľstvo. Pracuješ v súčasnosti v týchto odboroch, alebo sa naplno venuješ muzike?

Naplno sa venujem hudbe už siedmy rok. Skúšala som na začiatku kombinovať to s prekladaním a tlmočením, ale nie je to fér voči prekladateľským agentúram, keď im nemôžem preložiť ďalšiu časť prekladu, lebo hrám niekde koncert. Oni musia do problému zasvätiť ďalšieho prekladateľa, a to býva komplikované. Tak som to sústredila len na hudbu a veľmi ma to baví. 

Dá sa podľa tvojho názoru na Slovensku muzikou uživiť?

Myslím, že sa to dá. Keď sa hudba robí úprimne, s nasadením všetkého talentu a energie, ľudia jej uveria. A potom sa hráva, sú aj koncerty. A ak si spevák sám píše texty a sčasti aj hudbu, môže sa tým uživiť aj bez toho, aby šiel do reklám a reality show. Ja som celkom spokojná. Nepotrebujem velikánske čísla. Stačí mi, že mám kde bývať a čím sa odviesť a že môžem kúpiť krstniatku k narodeninám bicykel .


V minulosti si vyhrala autorskú súťaž Coca Cola Popstar, sleduješ súčasné mladé spevácke talenty? Kto ťa v poslednej dobe zaujal?

Sledujem len tie, ktoré sú v autorských súťažiach, teda tam, kde súťažia s vlastnými pesničkami. Je tu veľa nových talentov a myslím, že naša hudobná scéna sa najbližšie roky ešte viac obohatí. Nebudem teraz nikoho menovať, ale máme na obzore pár dobrých kapiel aj sólových spevákov. 

Získali si prestížne ocenenia ako sú Slávik, Aurel či Oto. Čo pre teba tieto ceny znamenajú?

Znamenajú pre mňa veľa v tom, že sú zadosťučinením za moju prácu. Je krásny pocit, keď vašu prácu ocení verejnosť aj odborná kritika. Vážim si každú z nich. Na druhej strane však nerobím hudbu kvôli cenám, musím ju robiť tak, ako ju ja sama cítim, lebo si myslím, že len vtedy tomu ľudia môžu uveriť. Nerátam s cenami neustále. Prídu noví a prevezmú štafetu. Ak mi však ostáva môj okruh priaznivcov, nič viac si nemôžem priať. Chcem robiť hudbu dlho. A to sa nedá robiť stále z vrcholu. 

V hudobnej brandži sú veľmi dôležité kamarátske vzťahy a dobré kontakty. S ktorými slovenskými, či zahraničnými muzikantmi rada spolupracuješ, kto je tvoje krvná skupina?

Mám v hudbe veľa kamarátov, s ktorými rada spolupracujem alebo si len tak zájdeme spolu na kávu. Robo Opatovský bol prvý môj hudobný kontakt a dodnes sme veľmi dobrí kamaráti. Veľmi dobre si rozumiem aj s chalanmi hip-hopermi z AMO, Opak aj Viktor Hazard sú veľmi milý chalani a s Opakom máme takú správnu pracovnú symbiózu, songy, čo sme spolu urobili, šli naozaj ako po masle. 

Čo považuješ zatiaľ za svoj najväčší hudobný úspech?

To je ťažká otázka, ale asi najviac pre mňa znamenalo, keď moju pesničku zahral vo svojom programe Soul Nation v rádiu BBC ONE asi najvýznamnejší DJ a kritik soulovej a r’n’b hudby Trevor Nelson. Len tak sama za seba som mu poslala moje cd a on to bez akejkoľvek tlačenky zo strany vydavateľstva alebo managementu zahral. Upozornil ma vopred mailom, tak som si to mohla aj zachytiť. To, že ma hral v programe, kde zahral aj veľa mojich hudobných vzorov, bolo pre mňa naozaj niečo. A ďalším naozaj úspechom pre mňa ochota jedného z najväčších muzikantov na svete, Richarda Bonu urobiť so mnou 3 skladby na môj posledný album. 

Niekde som zachytila informáciu, že máš síce rada turné po mestách, ale zato veľmi nemusíš zháňanie sponzorov...

Nedokážem obliehať firmy a naháňať peniaze. Nemám na to povahu. Chcem písať a hrať hudbu. Nie naháňať financie. A u nás sa koncerty bez sponzorov hrať nedajú. Náklady na každý koncert sú vyššie ako to, čo sa dá získať z predaja lístkov. A to aj v prípade, keď je môj honorár rovný nule. Zvuk, svetlá, náklady na dopravu a kapelu jednoducho prevýšia príjem z predaja lístkov. A tak turné sa dá len ak to celé niekto zorganizuje. Možno sa aj to raz stane. 

R´N´B´ štýl, ktorý robíš, je na Slovensku relatívne ešte v plienkach. Vieš si predstaviť, že by ste sa venovali inému speváckemu štýlu?

Tento štýl hudby cítim a viem robiť a preto v tom plánujem pokračovať. Obohacujem ho aj o prvky iných štýlov, napr. jazzu a funky, ale meniť ho určite nechcem. Neviem si sama seba predstaviť ako rockerku. To nie som ja. 

Bola si veľa krát kritizovaná za svoje outfity, ako na teba vtedy táto kritika zapôsobila? Zobrala si si niektoré rady k srdcu?

Nosím to, v čom sa dobre cítim. V hudobnej sfére si môžem robiť, čo chcem. Preto sa nemienim riadiť podľa pravidiel nejakých bulvárnych plátkov. Keď chcem mať na hlave šatku, dám si ju aj keď bulvár napíše čokoľvek. Keď mi vadia vlasy v očiach, jednoducho si dám niečo na hlavu a mám pokoj a môžem sa sústrediť na spev. Rady k srdcu si môžem brať tak akurát od mojej mamy alebo priateľa alebo najlepšej kamarátky. Na ich názore mi záleží. 

Dalo by sa teda povedať, že tvoj štýl obliekania, si akoby prispôsobila hudobnému štýlu, ktorý hráš?

Pravdaže. štýl, ktorému sa venujem pochádza z černoškej kultúry. Aj keď nie som černoška a nechcem sa na ňu hrať, je pekné kombinovať to, čo ma inšpiruje s tým, čo mi je vlastné. Mám rada módu v štýle street a kombinovanie rôznych aj netradičných prvkov. 

Sama si v jednom rozhovore priznala, že na svojej postave musíš makať a že tvoja štíhlosť je doslova vydretá...Je to pravda?

Asi áno. Nedostala som do daru rýchly metabolizmus a preto musím doslova hladovať celý život. A veľa sa hýbať. Niekedy to zvládam, niekedy nie. Ale v prvom rade som speváčka a nie modelka, takže sa tým nechcem nadmerne zaoberať. Ak sa chcem niekedy zbaviť nejakej váhy, tak kvôli môjmu vlastnému pocitu, nie kvôli tomu, aby som vyhovela požiadavke dnešného sveta, ktorý funguje na tom, ako kto vyzerá. 

Ako sa staráš o svoju krásu?

Nič zvláštne pre to nerobím. Len sa snažím zdravo stravovať, cvičiť a piť veľa vody. Naučila som sa, ktoré krémy robia mojej pleti dobre a tie používam. A v posledných rokoch si užívam dni bez mejkapu vždy, keď nehráme nejaký koncert alebo nemám nejaké fotenie. Bežne chodím aj medzi ľudí aj nakupovať do potravín nenalíčená. Pleť si potrebuje od mejkapu oddýchnuť. A mňa už nebaví tráviť toľko času pred zrkadlom. 

Prejdime na atraktívnu tému muži. Čím ťa muž na prvý pohľad upúta? Mám teda namysli fyzické dispozície...

Nemám vyhranený fyzický výzor, ide skôr o určitú charizmu a vyžarovanie. Tiež na mňa zapôsobí, keď je muž upravený a keď pôsobí prirodzene a sebavedome do rozumnej miery. Fyzickým výzorom samotným mňa však nikto nepresvedči. Jednoducho si počkám, kým prehovorí. 

Je známe, že si výbornou kamarátkou módnej návrhárky Lýdie Eckhardt. Keď sa vy dve stretnete to musí byť normálna vitamínová bomba!(smiech) Máš teda v šatníku nejaké kúsky z jej dielne?

Samozrejme, že mám Lýdiine modely. Kupovala som si jej kostýmy ešte keď som sa živila angličtinou. Vtedy mi poslúžili pri mnohých tlmočníckych akciách. Potom v hudbe som prešla na uletenejšie kúsky a Lýdia ma zachránila už v mnohých situáciách, ako bolo odovzdávanie rôznych hudobných cien, galaprogramov a podobne. Keď za ňou prídem, vždy pre mňa niečo vymyslí, čo mi urobí naozaj radosť.

 

Zdroj: tvnoviny.sk

 
< Späť